КИЇВ (QHA) -

У своїй промові на урочистому заході з нагоди 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років у Національному музеї історії України президент Петро Порошенко закликав вітчизняних політиків не розхитувати ситуацію в країні і зважувати ризики від своїх дій.

— Я ще раз закликаю всі партії, як представлені у Верховній Раді, так і позапарламентські, в жорсткій внутрішньополітичній боротьбі, властивій будь-якій демократії, зважувати ті найскладніші зовнішні обставини, в яких ми будуємо європейську Україну. Хочете боротися проти президента будь ласка. Ви на те і опозиція. Але Україну  не розхитуйте і не запалюйте.

Він зазначив, що під час боротьби з тероризмом на Донбасі організація диверсій та збройних провокацій на підконтрольній Україні території можуть призвести до втрати державності.

— У сьогоднішній Україні багато хто демократію плутає з махновщиною. Ми втратимо державність, якщо всі і кожен не усвідомлять, що монополія на застосування сили є тільки у держави, що всі акції протесту повинні носити виключно мирний характер, що пристрасть до зброї слід демонструвати тільки на фронті, а залізничні колії підривати на території ворога, а не в тилу своїх військ.

Глава держави нагадав, що подібні радикальні дії грають на руку зовнішньому ворогу Російській Федерації, яка на даний момент здійснює військову агресію проти України.

Попереджаю тих, хто виходить за рамки названих принципів, закону і здорового глузду, що я буду протидіяти всім, хто намагатиметься насаджувати в Україні, на догоду Росії, безлад і анархію.

Президент наголосив, що політична криза в Україні є однією з цілей агресора, і запевнив, що не допустить проведення дострокових парламентських виборів.

Згідно з Конституцією, рішення про дострокові парламентські вибори та розпуск парламенту ухвалює президент України. Хочу ще раз підкреслити: дострокові парламентські вибори, в яких перш за все зацікавлена ​​Росія, я не підтримую. А отже їх не буде.

Петро Порошенко заявив, що українська влада на даний час працює над прискоренням економічного зростання в країні, і за два наступні роки уряд, президент і парламент спробують зробити результати реформ відчутними для якомога більшої кількості громадян України.

У нас є два роки для того, щоб на основі досягнутої макрофінансової та макроекономічної стабілізації прискорити і утримати економічне зростання. Зробити вже перші результати реформ відчутними для ширшого кола українських громадян.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, президент Петро Порошенко 15 березня запропонував замість законопроекту про окуповані території внести у парламент проект закону про відновлення територіальної цілісності України.

QHA