КИЇВ (QHA) -

Представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко в розмові з головою комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорієм Немирею повідомила, що президент України Петро Порошенко відкликав законопроект про внесення змін до закону «Про громадянство України» (№8297). Як передає кореспондент QHA, про це повідомив сам Немиря на засіданні комітету.

За його словами, Порошенко направив на ім'я голови ВРУ Андрія Парубія листа, в якому повідомляє про відкликання законопроекту.

— Згідно ст. 93 Конституції України та ст. 104 Регламенту ВР відкликаю проект закону «Про внесення змін до закону «Про громадянство України» щодо удосконалення окремих положень (№8297), — йдеться у листі Порошенка.

Окрім цього, Немиря повідомив, що автори альтернативного законопроекту №8297-1, серед яких Антон Геращенко, також відкликали підписи під своїм законопроектом. Згідно з регламентом Немиря зняв обидва законопроекти з обговорення на комітеті у зв'язку з їхнім відкликанням.

Говорячи про президентський законопроект, Немиря також зазначив, що особисто його сполохало те, що його розробка відбувалася без проведення консультацій з Меджлісом кримськотатарського народу.

Він також нагадав, що голова Меджлісу Рефат Чубаров критично висловлювався щодо цього законопроекту, зокрема запропонував повернути його на доопрацювання суб'єктам законодавчої ініціативи, оскільки документ вимагав істотних правок.

Нагадаємо, Рефат Чубаров заявив, що законопроект №8297 про позбавлення громадянства жителів окупованого Криму потрібно доопрацювати. Раніше він висловив упевненість, що під час розгляду законопроекту Верховна Рада приведе його до норми відповідно до законодавства України.

QHA повідомляло, що у Верховній Раді зареєстровано президентський законопроект №8297, який передбачає позбавлення українського громадянства за участь в голосуванні на незаконних виборах президента Росії на території окупованого Криму.

Пропонується вважати участь в таких "виборах" підставою для позбавлення українського громадянства. Норма стосується усіх громадян України, які голосували на незаконних виборах президента РФ в окупованому Криму.

QHA