МИКОЛАЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки у Миколаївську область, де він взяв участь у святкових заходах з нагоди Дня морської піхоти, зазначив, що двоє кримськотатарських морських піхотинців представлені до нагород за виявлений героїзм в Криму і боротьбу за повернення своєї рідної землі.

Глава держави назвав цих бійців «славними синами кримськотатарського народу».

— Серед них головний старшина окремого батальйону морської піхоти, прапорщик Ескендер Кудусов і стрілець-санітар, старший матрос Руслан Ахметов, яких я нагороджу разом з іншими воїнами. І це особливо символічно, тому що декілька днів тому український народ вшанував трагічну дату нашої спільної історії — 74-ту річницю депортації кримськотатарського народу, — сказав він.

Відзначив Петро Порошенко і роль морських піхотинців, які сміливо відстоювали рідну землю у протистоянні з агресором.

— Перше, що спадає на думку — ваша роль в обороні Маріуполя і всього півдня нашої країни. Завдяки вашій мужності та героїзму Україна тепер краще, ніж будь-коли, знає назви таких населених пунктів, як Павлопіль, Гранітне, Водяне, Талаківка, Широкино, — сказав президент.

Глава держави зазначив, що 34 морських піхотинця віддали свої життя за українську землю, 290 воїнів отримали поранення, за мужність і відвагу 391 морпіх відзначений державними нагородами.

Нагадаємо, сьогодні морська піхота України святкує своє 100-річчя і вперше з часів незалежності відзначає своє свято саме у цей день.

Датою створення української морської піхоти вважається 1918 рік. Цей рід військ був затверджений указом гетьмана Павла Скоропадського. Тоді були створені три полки морської піхоти, які дислокувалися в Одесі, Миколаєві та Херсоні.

QHA