КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко відзначив наявність в Україні невдоволення, що західні санкції проти Росії за анексію Криму і агресію на Донбасі м’якші ніж ті, які згодом були запроваджені проти РФ за втручання у вибори чи атаку в Солсбері. Водночас, він наголосив, що санкції проти Москви тепер пов’язані не лише з Україною і це є позитивним, адже засвідчує розуміння міжнародною спільнотою глобальної загрози з боку РФ для усього світу.

Про це Порошенко сказав сьогодні під час звернення до Верховної Ради зі Щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

— Дехто у нас ображається, що зарубіжні санкції, які запровадили за анексію Криму і російську окупацію Донбасу, виглядають м'якішими, ніж ті, що запровадили згодом за втручання Росії у вибори чи хімічну атаку в Солсбері. Неприємний осад, звичайно, є. Але надзвичайно важливо, що санкції проти Москви пов'язані тепер не лише з Україною. Це важливо тому, що означає присутність розуміння у світі, що Росія — це не лише наша проблема, вона є загрозою для усього світу. Ми будемо послідовно протидіяти спробам послабити санкційний тиск на Росію.

Президент також наголосив, що продовжує існувати загроза пом’якшення або й зняття санкції з Росії за агресію проти України. Росія наполегливо намагається досягти такого пом’якшення хоча б у частині санкцій за Донбас, проводячі активну роботу серед європейських політиків, у тому числі намагаючись дезінформувати їх щодо реального стану речей з виконанням підписантами Мінських домовленостей своїх зобов'язань.

— Знайте — ризик помякшення санкцій є. Тактичне завдання Кремля — зняття санкцій у січні наступного року під приводом нібито невиконання Україною Мінських домовленостей, я думаю, ми цей сценарій маємо зруйнувати. Майже переконаний, що відміну ми не допустимо.

Порошенко також зауважив, що наполегливість, з якою Росія бореться із санкціями свідчить, що вони ефективні й ціна агресії для РФ є дуже високою: рубль падає навіть у момент зростання цін на нафту, російська влада підвищила пенсійний вік, підвищила ПДВ.

Нагадаємо, від початку вересня п.р. Рада Європейського союзу продовжила ще на півроку індивідуальні санкції проти Російської Федерації за агресію проти України щодо більш як 150 осіб і близько 50 компаній.

Фото — сайт Адміністрації Президента.

QHA