КИЇВ (QHA) -

Україна наполягає на якнайшвидшому звільненні Росією всіх українських заручників, утримуваних як на тимчасово окупованій території, так і в Російській Федерації, заявив президент України Петро Порошенко під час спільної з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайєром прес-конференції.

За словами українського лідера, такі в'язні Кремля як Сенцов, Сущенко та Балух знаходяться в тюрмах, бо вони відмовилися здавати український паспорт і приймати російське громадянство.

— Ми заявляємо про необхідність якомога швидшого звільнення як військовослужбовців, українських активістів на окупованій території, так і політичних в'язнів, які утримуються в окупованому Криму, в тюрмах Російської Федерації, включаючи Сенцова, включаючи Сущенко, включаючи Володимира Балуха і багатьох інших політичних в'язнів, які на сьогодні знаходяться в тюрмах, бо вони відмовилися здавати український паспорт і приймати російське громадянство — сказав він.

Президент України повідомив, що питання звільнення українських заручників порушувалося під час його сьогоднішніх перемовин з німецьким колегою.

Раніше QHA повідомляло, що Порошенко і Штайнмаєр обговорили звільнення таких політв'язнів, як Володимир Балух, Олег Сенцов і Роман Сущенко.

Особливу увагу лідери країн звернули на звільнення тих заручників, які знаходяться на окупованих територіях Донбасу, на питання введення миротворців ООН на непідконтрольні Києву території Донецької та Луганської областей.

QHA