КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді декілька змін до Конституції щодо можливості оренди Росією військових баз в окупованому Криму. Про це під час засідання погоджувальної сесії Верховної Ради повідомила представник президента у парламенті Ірина Луценко.

Вона зазначила, що ці зміни мають закріпити в Основному законі європейський і євроатлантичний напрямки розвитку України.

Так, згідно з президентськими змінами, поправки необхідно внести до статей 85, 102, 116, а також в преамбулу Конституції України.

— Пропонується виключити положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів, — додала Луценко.

Раніше координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук заявив, що окупований Крим потрібен Росії як місце для розміщення військової бази, оскільки на півострові зберігається близько 60 контейнерів з хімікатами. За радянських часів хімікати поховали у декількох точках біля узбережжя Криму.

Джерело: Українська правда

QHA