КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко ввів у дію постанову Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 2 травня 2018 року про введення санкцій проти Росії. Про це повідомляється в указі від 14 травня, опублікованому на сайті глави держави сьогодні, 18 травня.

— Ввести у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Контроль за виконанням рішення РНБО України, введеного у дію цього указу, покласти на секретаря Ради національної безпеки і оборони України, — йдеться в указі.

Указ набирає чинності з моменту його публікації.

QHA повідомляло, що 2 травня РНБО ухвалила рішення про продовження старих і введення нових санкцій проти РФ. Персональні економічні та інші обмежувальні заходи вводяться у відношенні фізичних та юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки і проведення незаконного голосування в окупованому РФ Криму в рамках виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації в Криму, представників російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей.

Санкції запровадили відповідно до заходів США і ЄС.

Нагадаємо, 6 квітня США внесли до списку санкцій 38 російських бізнесменів, офіційних осіб і компаній.

Санкції, зокрема, введено проти таких олігархів, як Олег Дерипаска, Сулейман Керімов, Кирило Шамалов і Віктор Вексельберг. Також серед тих, на кого тепер поширюються обмеження, глава "Газпрому" Олексій Міллер, директор ФСБ Микола Патрушев та інші чиновники.

QHA