КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України щодо припинення дії Договору про дружбу з Росією, підписаного 31 травня 1997 року. Про це повідомляється на сайті глави держави.

Порошенко підписав указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 року «Про Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією».

— Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України, підтримано пропозицію Міністерства закордонних справ України щодо припинення Україною дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997.

Таким чином, Міністерство закордонних справ (МЗС) України має заявити РФ щодо бажання України припинити дію Договору про дружбу з РФ, а також подати на розгляд президента проект закону України про припинення дії Договору про дружбу.

— Згідно з рішенням РНБО, МЗС має проінформувати Організацію Об'єднаних Націй, Організацію з безпеки і співробітництва у Європі, інші міжнародні організації щодо бажання України припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією, підписаного 31 травня 1997 року, і підстави припинення.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко повідомив, що МЗС направить Росії ноту щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство. Цей договір діє тільки до 31 березня 2019 року.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що усі документи для денонсації Договору про дружбу з РФ готові. Він зазначив, що Росія порушила «практично усі положення цього Договору, включаючи преамбулу».

QHA