КИЇВ (QHA) -

Президент Петро Порошенко заявив, що сторони підписання газового контракту з Росією 2009 року мають понести політичну відповідальність.

Про це президент заявив під час виступу у Київській області, передає «Українська правда». Порошенко назвав контракт 2009 року «злочинним», і відзначив недавню перемогу України в Стокгольмському арбітражному суді.

— Є багато розмов про те, що якась відповідальність маэ бути. У Біблії написано «Не суди і не судимий будеш». Я говорю не про кримінальну відповідальність, це не справа президента, є відповідні органи. Я говорю про політичну відповідальність. Коли ви поставили країну на коліна і сьогодні це доведено не політиками, не внутрішніми експертами, а міжнародною судовою інстанцією доведено, що здані інтереси України.

За словами Порошенка, Україна переплачувала Росії через корупційну складову.

— І найголовніше, ми зупинили те, що газ був політичною зброєю проти нашої держави.

Нагадаємо, 2009 року екс-прем'єр України Юлія Тимошенко і президент РФ Володимир Путін підписали договір про постачання російського газу в Україну на 10 років.

Як повідомляло QHA, парламентський комітет з питань нацбезпеки і оборони розгляне контракт з «Газпромом», укладений 2009 року екс-прем'єром Юлією Тимошенко, на предмет загрози національній безпеці.

ФОТО: інтернет

QHA