ВАШИНГТОН (QHA) -

США підтримують територіальну цілісність України і виступають за продовження реформ у країні. Про це заявив президент України Петро Порошенко на брифінгу після зустрічі з президентом США.

— Пройшла повноцінна, дуже детальна зустріч з президентом США Дональдом Трампом. Ми отримали тверду підтримку з боку США. Підтримку і з приводу суверенітету, територіальної цілісності та незалежності нашої держави, і тверду підтримку в продовженні реформ в Україні, — розповів він.

За словами Порошенка, Трамп запевнив його у відданості Мінським угодами.

— Ми повинні вимагати від Росії повної імплементації Мінських угод, причому пакета безпеки: припинення вогню, відведення російської артилерії, танків, систем залпового вогню, безперешкодного доступу ОБСЄ до всієї території, включаючи кордон. Ми детально обговорили, які кроки повинні бути зроблені напередодні візиту президента Трампа до Європи, — підкреслив український президент.

Під час зустрічі президент України передав Дональду Трампу лист від родичів політв'язнів, які перебувають у в'язницях на окупованих територіях і в Російській Федерації, і зазначив, що «отримав запевнення в тих зусиллях, які докладе Адміністрація США для допомоги Україні в поверненні наших хлопців додому».

Порошенко додав, що окремо було розглянуте питання військово-технічного співробітництва:

— Ці питання ми будемо зараз ще більш детально обговорювати з міністром оборони США Матиссом. Але президент (Трамп. — Ред.) дав чіткі доручення для того, щоб ми розширили нашу співпрацю.

На питання журналіста, чи обговорювалися на зустрічі питання зміни Мінського формату і залучення до вирішення конфлікту на Донбасі сил США, Порошенко сказав, що необхідності в переформатуванні «Мінська» не бачить:

— Я не бачу в цьому жодної необхідності. США є нашим партнером, ми дуже зацікавлені в залученні США до активного процесу.

Також він підкреслив, що сьогоднішня зустріч підтвердила важливість для Сполучених Штатів незалежності України і рішучу налаштованість на підтримку нашої держави.

Зустріч двох лідерів відбулася в Овальному кабінеті Білого дому. Крім президента України Петра Порошенка та президента США Дональда Трампа, на зустрічі були присутні посол України в США Валерій Чалий, глава МЗС України Павло Клімкін, посол США в Україні Міла Йованович і віце-президент США Майкл Пенс.

ФОТО: Твіттер Sean Spicer

QHA