КИЇВ (QHA) -

Президент України та Верховний Головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко вважає, що загроза повномасштабної агресії проти України з боку Російської Федерації зберігається вздовж всього кордону з РФ, а також з боку окупованого Криму та Придністровського району Молдови, який наразі не контролюється офіційним Кишиневом. Про це президент заявив на оперативному зборі керівного складу ЗСУ у Києві.

Петро Порошенко акцентував на тому, що загроза повномасштабної агресії з боку Російської Федерації зберігається і РФ продовужує демонструвати недружні наміри.

— Ця загроза не лише сочиться через неконтрольовані нами прикордонні ділянки Донбасу Вона нависає по всій лінії кордону з Російською Федерацією і навіть більше, що переконує нас у ворожих намірах Російської Федерації, — зазначив президент.

За словами Верховного Головнокомандувача України, у безпосередній близькості до українських кордонів з боку РФ розгорнуті підрозділи російських ЗС чисельністю до 50 тисяч осіб, близько 470 танків, понад 1700 бойових броньованих машин, близько 390 артилерійських систем та 220 систем залпового вогню, близько 490 бойових літаків, сотні вертольотів, 24 бойових кораблі.

Президент наголосив, що росіяни створюють нові та розширюють і модернізують наявні бази й інші об’єкти військової інфраструктури.

— Жодної гарантії, що в будь-який час ця навала не посуне на нас.

Петро Порошенко також зауважив, що Росія проводить прискорену мілітаризацію окупованих районів українського Донбасу, шляхом формування військових частин, а також постачання бойовиків, військової техніки, засобів матеріально-технічного забезпечення. За його словами, на окупованому Донбасі Росія сформувала 2 армійських корпуси, до складу яких входять 6 механізованих бригад, 1 піхотна бригада, три полки, дві артилерійські бригади, інші підрозділи.

— Управління ними, комплектування та всебічне забезпечення здійснюється, звісно, агресором  Росією, — сказав Порошенко.

Президент також повідомив, що додатково до складу перелічених підрозділів залучено підрозділи регулярних збройних сил РФ на сьогодні їхня кількість становить приблизно 3,5 тисячі осіб.

— Нічого позитивного вони (російські війська і проросійські найманці) побудувати не можуть. Заводи, фабрики, робочі місця… Заводи просто демонтуються і з Донбасу обладнання вивозиться на територію Російської Федерації. А поставити танки, системи залпового вогню, якими вони збираються вбивати українців,  це будь ласка.

Говорячи про ймовірну збройну загрозу Україні з боку Російської Федерації, Петро Порошенко нагадав, що небезпека може чатувати з боку окупованого і мілітаризованого Росією Криму, а також з боку Придністровського району Молдови, який непідконтрольний офіційному Кишиневу.

— Російський військовий контингент на Південному Сході, у Придністровському районі Молдови, неконтрольованому Кишиневом, теж, на моє переконання, може в будь-який час бути використаний для атаки на нашу територію і загрожує нашим кордонам. І хоча їх там, за нашими оцінками, не так багато, вони як допоміжний елемент до понад 20 тисяч вояків в анексованому Криму здатні створити нам додаткові проблеми, — наголосив Порошенко.

Водночас президент України виключив можливість збройної російської загрози для України з території Білорусі, хоча й зазначив, що Кремль посилює тиск на Білорусь. Петро Порошенко також нагадав, що днями Білорусь заявила, що, на відміну від РФ, не визнає фейкових документів, які проросійська окупаційна адміністрація видає на територіях ОРДЛО, і не дозволить в'їздити за ними до Білорусі.

— Я впевнений, що президент Лукашенко не дозволить, і він неодноразово говорив мені, використовувати свою територію для недружніх дій щодо нас.

Разом з тим Петро Порошенко зазначив, що російська експансія не обмежується Україною, тож порадив білорусам, як і країнам Балтії, «бути готовими до будь-яких сюрпризів з боку Москви».

За словами українського президента, агресивна політика є елементом дуже небезпечної гри, яку веде керівництво Росії з метою «кардинально змінити геополітичний ландшафт всього європейського континенту». Втім, як зазначив Порошенко, в Європі, нехай із запізненням, але починають розуміти, наскільки «невгамовний апетит» має Росія.

Разом з тим президент нагадав, що Україна, завдяки в першу чергу звитязі і геройству українських вояків, змогла призупинити російську навалу і локалізувати театр військових дій.

— Завдяки героїзму воїнів, завдяки подвижництву волонтерів, завдяки твердому патріотизму переважної більшості українських громадян, завдяки спільній роботі всіх гілок влади, завдяки зусиллям українських дипломатів які залучили на нашу підтримку значну частину світової спільноти, російську навалу вдалося призупинити. Ми звільнили частину захоплених ворогом територій і локалізували театр воєнних дій, — заявив Порошенко.

За словами президента, ворог помітив позитивні зміни у Збройних Силах України, і саме цим пояснюється подвоєння і потроєння зусиль із внутрішньої дестабілізації в Україні.

— Фронт не по зубах, то ламають голову, що б зробити такого, аби вибухнуло в тилу.

Петро Порошенко наголосив, що Україна і надалі продовжить комбінувати військові зусилля з дипломатичними, і це стане запорукою української перемоги.

Фото: інтернет.

QHA