НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

 

Президент України Петро Порошенко на полях 73-ї сесії Генасамблеї ООН зустрівся з турецьким колегою Реджепом Тайіпом Ердоганом, повідомляє прес-служба очільника української держави.

Порошенко закликав Ердогана посприяти у звільненні українських громадян — політичних в'язнів Кремля.

— З боку Турецької Республіки отримано чіткий сигнал щодо незмінності позиції на підтримку територіальної цілісності України і невизнання російської окупації території АР Крим, а також націленості на подальше відстоювання прав кримськотатарського народу, — йдеться у повідомленні.

Лідери двох країн наголосили на важливості завершення підготовки до укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною, а також досягли домовленостей щодо проведення чергового засідання україно-турецької Стратегічної ради високого рівня, а також тристоронньої зустрічі у форматі Україна — Туреччина — Азербайджан.

Сторони також обговорили перспективи співпраці у торгівельно-економічній, інвестиційній, медичній сферах, взаємодію у рамках ООН.

 

Як писало QHA, Україна передала Туреччині список політичних ув'язнених.

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган звернувся до лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва з проханням передати йому список українських політичних в'язнів, яких тримають у російських в'язницях. За словами Джемілєва, турецький лідер пообіцяв поговорити з президентом РФ щодо їхньго звільнення.

Нагадаємо, завдяки турецькому президенту в жовтні 2017 року звільнили і видали Туреччині заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, незаконно утримуваних російською владою.

QHA