КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко у телефонному режимі поговорив з президентом РФ Володимиром Путіним і закликав його звільнити українських політв'язнів. Про це повідомили у прес-службі АП.

— Глава Української держави закликав звільнити українських заручників, які утримуються в російських в'язницях і на окупованих територіях, — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, Порошенко заявив, що уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денісовій необхідно отримати доступ до українського режисера Олега Сенцова та інших політв'язнів.

Сторони також обговорили питання виконання Мінських домовленостей.

— Петро Порошенко наголосив на необхідності виконання Росією Мінських домовленостей. Було також наголошено на важливості активізації роботи у нормандському форматі з метою узгодження концепції розгортання на окупованій частині Донбасу міжнародної миротворчої місії ООН як важливого інструменту виконання Мінська.

Нагадаємо, 9 червня Петро Порошенко провів телефонні перемовини з Володимиром Путіним, під час яких закликав його звільнити всіх українських політв'язнів.

QHA повідомляло, що сейм Польщі 15 червня ухвалив постанову з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів у Росії. Польські депутати закликали звільнити Олега Сенцова. Також окремо згадали незаконно засуджених в РФ Олександра Кольченка і Романа Сущенка.

QHA