СТРАСБУРГ (QHA) -

 

Депутати Європейського парламенту обговорили порушення Росією норм міжнародного права в акваторії Азовського моря.

За словами представників більшості фракцій, Росія розпалює на Азові новий конфлікт, і щоб йому запобігти, слід запровадити додаткові санкції.

Депутат від Латвії Сандра Калнієте від імені Європейської народної партії заявила, що спроба анексії Азовського моря і часткова блокада українських портів — "серйозний виклик, який погіршує європейський режим на морях".

Вона підкреслила, що ескалація в Азовському морі — набагато важливіша, ніж торгівельні та економічні питання.

Депутат від Литви, представник "Альянсу лібералів і демократів за Європу" Петрас Ауштревічус вказав на необхідність посилення санкційного тиску у відношенні Росії через її агресію в Азовському морі.

— Єдиною відповіддю на грубе порушення міжнародного права є запровадження додаткових обмежувальних заходів проти агресивного Кремля, — заявив Ауштревічус.

Литовський політик вважає, що Євросоюз має ухвалити правові заходи щодо європейських компаній, людей і навіть держав, які співпрацюють з російським режимом, порушуючи режим санкцій.

Німецький політик, представник групи "зелених" Ребекка Хармс зазначила, що ОБСЄ має розширити моніторинговий мандат на Азовське море.

За її словами, ЄС та НАТО необхідно перекинути військові кораблі в регіон, щоб запобігти ескалації.

Румунський європарламентар, представник політичної групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів Віктор Боштінару підкреслив, що будівництво Керченського мосту і затримання суден в Азовському морі — чергова атака з боку РФ проти суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України.

 

Уряд РФ ухвалив рішення надати в користування Міноборони Росії ділянку акваторії Таганрозької затоки в Азовському морі.

Ділянка площею 21,6 кв. км надається оборонному відомству на 20 років.

Колишній командувач ВМС України Сергій Гайдук вважає, що Росія хоче створити на Азові свою військово-морську базу.

Раніше Росія перекинула в Азовське море два військові кораблі, які озброєні артилерійськими установками, пусковими установками для ПЗРК "Голка", бомбоскидачами і гранатометами МРГ-1 "Вогник".

QHA