РИМ (QHA) -

Посол Італії у Росії Чезаре Марія Рагальіні назвав анексію Криму «голосуванням країни за незалежність» і розкритикував допомогу Євросоюзу Україні. Про це італійський посол заявив в інтерв'ю Corriere Della Sera.

— Крим не був першою країною, яка голосувала за свою незалежність в Європі. Але ви повинні зробити крок назад. Ніхто не заперечує право суверенної держави приєднатися до міжнародної організації, але немає ніяких сумнівів у тому, що в переговорах ЄС з Україною були сильні політичні мотиви: це була явна спроба вивести Київ з-під історичного впливу Росії. Якщо це було метою, ЄС не вдалося її досягти.

Щодо європейських санкцій Рагальіні налаштований скептично. За його словами, санкції неефективні для того, щоб змусити Москву змінити своє ставлення до України.

Крім того, дипломат вважає Україну країною, яка може стати мостом між Заходом і Росією. Рагальіні стверджує, що Мінські угоди з врегулювання ситуації на Донбасі обмежує ЄС.

— Я вважаю, що Європа могла б дати більш чіткі сигнали для обох сторін, що протистояння більше не було прийнятним.

Посол заявив про необхідність голосування за нові санкції проти Росії кожен квартал, замість піврічного періоду.

Відзначимо, що офіційний Рим не визнає анексію Криму і підтримує суверенітет України.

Нагадаємо, наприкінці лютого 2014 року в Криму з'явилася бронетехніка і військовослужбовці РФ у формі без розпізнавальних знаків. 25 лютого були зафіксовані перші спроби блокування українських військових кораблів.

У ніч на 27 лютого окупантами була захоплена будівля Верховної Ради АРК. Після цього на півострові почалося відкрите активне блокування військових частин ЗСУ, викрадення і захоплення в полон військових.

16 березня 2014 року в Криму відбувся незаконний «референдум» під контролем Збройних сил РФ. 18 березня Росія, підписавши «договір про приєднання Криму», анексувала український півострів. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії.

ФОТО: інтернет

QHA