КИЇВ (QHA) -

Федеральне бюро розслідувань США має перевірити всіх осіб, що побували з візитом у резиденції організатора спроби військового перевороту в Туреччині Фетхуллаха Ґюлена в американському штаті Пенсільванія. Про це сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель у відповідь на запитання журналіста QHA про те, чому США зволікають з екстрадицією Ґюлена.

— Якщо ми говоримо про Ґюлена, що переховується в США, то все буде проходити за нормами американського законодавства. Потрібно також перевірити всіх людей, з ким він зустрічався. Безсумнівно вони причетні до перевороту, — сказав Тезель.

Посол підкреслив, що норми американського законодавства вимагають незаперечних підстав і доказів, щоб видати злочинця

— Ґюлен в'їхав до Америки та отримав грін-карту. Але ж це не так просто. Я думаю, судова система США незабаром подолає всі юридичні нюанси у справі про екстрадицію Ґюлена, — підкреслив дипломат.

Під час свого виступу посол продемонстрував фотографії розкішного будинку проповідника, який переховується у Пенсільванії. Також Йонет Джан Тезель сказав, що ФБР розслідує діяльність шкіл Ґюлена в Америці.

— Мережа поплічників цього проповідника дуже непрозора. Ґюлену буде непросто піти від правосуддя, в якій би країні він не знаходився, — заявив посол Туреччини.

Міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг під час візиту до Вашингтона обговорив з генеральним прокурором США Джеффом Сешнсом питання про екстрадицію Фетхуллаха Ґюлена.

Боздаг передав Сешнсу досьє зі «злочинної діяльності течії Ґюлена».

Фетхуллах Ґюлен з 1999 року живе в США, але має серйозний вплив у всьому ісламському світі завдяки руху «Хізмет», яке відкрило понад тисячу ісламських шкіл у 160 країнах світу.

QHA