АНКАРА (QHA) -

На траурному мітингу пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Анкарі зачитали звернення міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, повідомив на своїй сторінці у Twitter посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

Дипломат виступив перед учасниками мітингу, який триває на площі Анадолу. Він зазначив, що українці розділяють загальну біль з кримськотатарськими братами і сестрами.

У зверненні зазначалося, що необхідна міжнародно-правова кваліфікація депортації як геноциду.

— Для кримських татар слово "Сюргюнлик" (депортація) стала такою сторінкою національної пам'яті, яка болем буде віддаватися у серцях всіх поколінь. Депортація була одним з найбільших злочинів радянського режиму, — йдеться у зверненні.

Як повідомляється на офіційній сторінці посольства України в Туреччині у Twitter, мітинг в Анкарі — вшанування пам'яті жертв депортації 1944 року.

— Разом згадуємо страшний злочин радянської влади — депортацію кримських татар. Більше ніколи не дозволимо Росії безкарно застосовувати репресивні методи, — наголошується у заяві дипломатичного відомства.

Посол України Сибіга також зробив пам'ятну фотографію з учасниками мітингу, які тримали в руках кримськотатарський, український і турецький прапори.

Як повідомляло QHA, в Анкарі о 14:00 розпочався мітинг пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

У заході беруть активну участь члени Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар з Анкари, Аксарая, Джейхану, Сакар'ї, Кириккалє, Полатли та інших міст Туреччини і сотні інших учасників акції.

Сьогодні глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров опублікував звернення до учасників жалобного мітингу в Анкарі.

У своєму зверненні Чубаров зазначив, що кримські татари ніколи не забудуть жертв депортації 1944 року. Разом з тим, народний депутат зазначив, що й сьогодні становище кримських татар продовжує залишатися важким.

18 травня 1944 року за указом Сталіна кримські татари були депортовані з Криму до віддалених районів Приуралля і Середньої Азії.

У 1989 році депортація кримських татар в СРСР була засуджена і визнана незаконною. У листопаді 2015 року Верховна Рада незалежної України визнала депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

QHA