КИЇВ (QHA) -

Київ має використовувати невдоволення місцевих еліт на Донбасі і в Криму для ослаблення Росії і повернення цих територій до складу України. Про це заявив 24 квітня на дискусії "Як бути з неконтрольованими територіями: Україна, Грузія, Молдова" міністр з питань примирення і громадянської рівноправності Грузії у 2012 — 2016 рр. Паата Закареішвілі, передає кореспондент QHA.

— Навіть у таких невеликих регіонах як Абхазія і Південна Осетія, не кажучи вже про Крим і Донбас, завжди є певні місцеві інтереси: економічні, бізнес і, на жаль, корупційні інтереси. Вони не завжди збігаються з інтересами Росії. Завжди можна грати на них. Я впевнений, що на Донбасі і в Криму завжди можна знайти виходи на цих людей ... На місцях завжди є поважні люди: викладачі, особливо директори шкіл, головні лікарі шпиталів і так далі. У них є великі ресурси і через них можна впливати, — заявив Закареішвілі.

Нагадаємо, 20 квітня у Верховній Раді зареєстровано президентський законопроект №8297, який передбачає позбавлення українського громадянства за участь в голосуванні на незаконних виборах президента Росії на території окупованого Криму.

Пропонується вважати участь в таких "виборах" підставою для позбавлення українського громадянства. Норма стосується усіх громадян України, які скористалися подібним "правом".

У той же час, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що законопроект про позбавлення громадянства жителів окупованого Криму, які голосували на незаконних виборах президента РФ, потрібно доопрацювати.

QHA