КИЇВ (QHA) -

 

Повноваження делегатів Курултаю, обраних у 2013 році, планується продовжити до деокупації Криму, тобто, до того моменту, коли з'явиться можливість провести демократичні вибори нових делегатів.

Про це в інтерв'ю журналістам повідомив лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, кажучи про конференції делегатів Курултаю VI скликання, яка повинна відбутися в Києві 12 листопада, передає кореспондент QHA.

За словами Джемілєва, проблема полягає в тому, що в регламентах Курултаю і Меджлісу не було передбачено надзвичайних ситуацій — війни та окупації. У цьому році закінчується термін повноважень делегатів Курултаю.

— Проводити нові демократичні вибори делегатів Курултаю в окупації неможливо. Зараз ми плануємо зібрати делегатів і прийняти рішення про пролонгацію повноважень до того моменту, поки не будуть створені умови для демократичного обрання легітимних делегатів. А це можливо тільки після деокупацію Криму.

Щоб прийняти рішення про продовження повноважень, необхідно зібрати на конференції мінімум 160 делегатів, тобто, дві третини голосів про загальну чисельність Курултаю в 248 делегатів.

Джемілєв вважає, що через протидію окупаційної влади, зібрати кворум на конференції Курултаю, швидше за все, не вдасться.

У зв'язку з цим, розробляється механізм голосування для тих, хто не зможе виїхати з Криму. Проекти рішень, які наберуть більшість голосів в Києві, передадуть для голосування делегатам до Криму. Рішення набудуть чинності після збору всіх голосів.

За словами Джемілєва, частина делегатів вже приїхала до Києва з Криму.

Також лідер кримськотатарського народу додав, що, швидше за все, на нинішньому Курултаї не розглядатиметься питання стосовно повноважень чинного голови Меджлісу Рефата Чубарова.

 


Меджліс кримськотатарського народу 12 листопада проведе в Києві конференцію делегатів Курултаю.

На конференції планують обговорити ситуацію в Криму і завдання органів національного самоврядування в умовах тимчасової окупації Криму Російською Федерацією.

Згідно з чинним "Регламентом Курултаю кримськотатарського народу", Курултай є "національний з'їзд, вищий представницький повноважний орган кримськотатарського народу" і збирається раз в п'ять років. Делегати Курултаю обираються кримськими татарами і членами їх сімей, незалежно від національності, які постійно проживають на території України, і кримськими татарами і членами їх сімей — громадянами України, незалежно від місця проживання.

Курултай формує Меджліс — вищий повноважний представницько-виконавчий орган кримськотатарського народу в період між сесіями Курултаю.

 

QHA