КИЇВ (QHA) -

10 травня на брифінгу, який відбувся у рамках акції «НІ! Виборам за законами Януковича» співорганізатори публічно підписали Меморандум про спільні дії, спрямовані на «Введення пропорційної системи з відкритими списками на виборах до Верховної Ради України». На брифінгу були присутні координатор громадського руху «Чесно» Микола Виговський разом з представниками ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», партії «Самопоміч», «ДемАльянсу», «Народного контролю», «Національного корпусу», «Сили людей», «Громадянської позиції», «Хвилі», «Європейської партії України» та громадянського руху «Звільнення». Організатори закликали усіх бажаючих долучитися до масових заходів 15 травня в усіх обласних центрах, а також 17 травня під стінами ВР.

— Крайнім терміном ухвалення виборчого кодексу є жовтень 2018 року. Якщо ми зараз «дотиснемо» українську владу і примусимо її виконувати свої ж обіцянки, то усі правки реально внести навіть до кінця цієї сесії, — заявив у коментарі Кореспондет QHA координатор руху «Чесно» Микола Виговський.

Народний депутат від ВО «Свобода» Юрій Левченко зазначив, що необхідно ліквідувати систему виборів за мажоритарними округами.

— 90% депутатів-мажоритарників просто купили свій округ, і вони абсолютно залежні від Кабміну і президента.

Учасники акції також зазначили, що цей Меморандум є відкритим для підписання будь-якими громадськими і політичними організаціями і діячами, які підтримують зазначену вимогу.

Нагадаємо, раніше голова правління всеукраїнської організації громадського контролю «ОПОРА» Ольга Айвазовська на прес-конференції заявила, що державні субвенції на регіони є додатковим інструментом передвиборної агітації для нардепів і місцевих чиновників.

QHA