ЛОНДОН (QHA) -

Консервативна партія Великобританії на даний момент має 314 депутатських мандатів, за необхідного для збереження більшості в Палаті громад мінімуму у 326 місць, повідомляє джерело.

Головний суперник Консервативної партії — Лейбористська партія — отримала в Палаті громад 261 місце, Шотландська національна партія (SNP) 35 місць, ліберал-демократи 12, інші партії 23. Таким чином, для формування більшості в Палаті громад Консервативної партії доведеться створити коаліцію.

У зв'язку з результатами дострокових виборів лідер британської опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбін закликав переобраного прем'єр-міністра Терезу Мей піти у відставку з постів лідера консерваторів і прем'єр-міністра.

Система виборів у Британії виключно мажоритарна, тобто всі члени Палати громад обираються в одномандатних округах тільки в одному турі.

Нагадаємо, про проведення позачергових виборів до нижньої палати парламенту у квітні оголосила прем'єр-міністр Тереза ​​Мей. Політик пояснила дострокові вибори прагненням до стабільності у ситуації, коли країна почала переговори про вихід з Європейського союзу.

За останні три роки це вже третє загальнонаціональне голосування у Британії: попередні парламентські вибори відбулися 2015 року, а влітку 2016 року в країні відбувся референдум про членство Британії в ЄС.

ФОТО: інтернет

QHA