КИЕВ (QHA) -

Українські правозахисники передали до Державного департаменту США списки осіб, які фабрикували політично вмотивовані справи проти українців і кримських татар в окупованому Росією Криму — для введення персональних санкцій.

Про це повідомила голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент QHA,

За її словами, передача списків відбулася минулого тижня під час візиту до США представників українських правозахисних організацій.

— Минулого тижня під час поїздки до США ми передали списки людей, які причетні до політично мотивованого переслідування українських громадян в Криму, які фабрикували політично вмотивовані справи, фальшували їх, катували наших людей і покривали ці злочини.

Тетяна Печончик нагадала, що минулого року США запровадили нову можливість вводити персональні санкції стосовно причетних до грубих порушень прав людини в Криму. Правозахисники підготували і передали Держдепу списки таких осіб і доказову базу — тих, хто фабрикував кримінальні справи проти Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та інших політв'язнів. Окремо передали список осіб, які організовували призов кримчан на службу до армії РФ і таким чином вчинили воєнний злочин згідно із міжнародним правом.

Зважаючи на те, що Росія розуміє лише мову санкцій, правозахисниця закликала й інші демократичні країни вводити персональні санкції проти осіб, які причетні до політичних переслідувань українських громадян з боку Росії.

— Закликаємо країни демократичного світу вводити персональні санкції проти тих осіб, які організовують переслідування в окупованому Криму.

Раніше правозахисники наголошували, що в окупованому Росією Криму порушені усі статті Конвенції про права людини.

QHA