СТРАСБУРГ (QHA) -

 

У Страсбурзі 8 – 12 жовтня відбудеться осіння сесія Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Так, 9 жовтня у ПАРЄ мають обговорити питання перегляду повноважень і права голосу національних делегацій. Доповідачем з цього питання виступить бельгійський депутат Петра Де Саттер.

Правозахисниця Олександра Матвійчук у своєму Facebook зазначила, що Асамблея, таким чином, голосуватиме за резолюцію, яка дозволяє розблокувати діяльність делегації РФ у ПАРЄ.

— У документі про це немає ні слова, але всі розуміють, що запропоновані зміни до регламенту ПАРЄ зроблять просто неможливими їхнє продовження. Усе це особливо цинічно, враховуючи, що в російських в'язницях й надалі утримуватися близько сімдесяти заручників Кремля, серед яких — Олег Сенцов. У підвалах ОРДЛО досі перебувають більше сотні полонених, — зазначила Матвійчук.

За її словами, щоб не допустити повернення Росії до ПАРЄ, сформовано 23 команди, кожна з яких відповідає за національну делегацію 23 країн Ради Європи.

— 8 і 9 жовтня ми будемо через Twitter і Facebook персонально звертатися до кожного члена національних делегацій цих країн, — зазначила правозахисниця.

Відзначимо, права російської делегації у ПАРЄ обмежені з 2014 року, після початку агресії РФ проти України. Тоді Росія припинила сплачувати внески до бюджету Ради Європи.

Як відомо, зараз у ПАРЄ діє проросійське лобі, яке намагається відновити повноваження російської делегації.

Коментуючи це питання, віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України Володимир Ар'єв зазначив, що «Рада Європи, нарешті, має зробити вибір, що важливіше: цінності або гроші».

На осінній сесії ПАРЄ планують також обговорити проблему доступу моніторингових місій Ради Європи і ООН на тимчасово окуповані території.

Асамблея обговорить доповідь про катастрофу під Смоленськом літака Ту-154; питання ядерної безпеки у Європі.

 

Раніше парламент Литви спеціальною резолюцією закликав Парламентську Асамблею Ради Європи не відновлювати права російської делегації у ПАРЄ. За ухвалення резолюції проголосувало 77 членів Сейму, жоден з депутатів не виступив проти.

Верховна Рада 2 жовтня підтримала проект постанови проти спроб керівництва Парламентської Асамблеї Ради Європи повернути Росії повноваження шляхом внесення зміни до регламенту ПАРЄ на вимогу РФ. У документі повідомляється, що Росія не показала прогресу у виконанні резолюцій ПАРЄ і вирішила бойкотувати діяльність Асамблеї.

 

Джерело: Укринформ

QHA