КИЇВ (QHA) -

 

Правозахисники закликали Верховну Раду України створити тимчасову слідчу комісію (ТСК), яка взяла б під свій контроль питання розслідування вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк та інших активістів. Про це в ефірі QHA - "Радіо Hayat" повідомила правозахисниця Тетяна Печончик.

Вона зазначила, що в парламенті сьогодні, 5 листопада, відбулася погоджувальна рада, на якій обговорили порядок денний завтрашнього засідання. Саме там правозахисники подали ідею створення такої комісії.

— Є дві великі парламентські фракції, які входять в коаліцію — це «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт», які саботують або виявляють недостатнє бажання для створення такої ТСК.

За словами Печончик, депутат Мустафа Найєм, а також депутати від «Самопомочі» та «Батьківщини» заявили, що готові створити таку комісію.

— Вони заявили, що завтра будуть блокувати трибуну парламенту для того, щоб парламент, як представницький орган, який має право запитувати у правоохоронних органів про стан розслідування по кожному з таких нападів на цивільних активістів, створив таку ТСК, і щоб вона могла отримувати і доносити до суспільства інформацію про розслідування цих нападів, про встановлення організаторів, нападників і замовників.QHA повідомляло, що 73 громадські організації вимагають відставки генпрокурора України Юрія Луценка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а також керівництва херсонської поліції після смерті Катерини Гандзюк. У заяві активістів сказано, що напад на Гандзюк розслідується неефективно.

Спочатку справу Ганздюк кваліфікували як хуліганство, потім змінили на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування", потім визнали те, що сталося "замахом на вбивство". У вересні після клопотання адвоката Євгенії Закревської в кваліфікацію справи додали ознака замовлення злочину. Однак в підозрі у виконавців його так і немає.

Активісти назвали вбивство Катерини Гандзюк актом залякування суспільства в Україні, а також тих, хто бореться проти корупції.

Нагадаємо, 4 листопада, Катерина Гандзюк померла в опіковому центрі Київської міської клінічної лікарні №2. За попередньою інформацією, у неї відірвався тромб після численних операцій.

31 липня Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою, в результаті чого вона отримала хімічні опіки і частково втратила зір.

QHA