НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Представник США при ООН Ніккі Хейлі заявила, що Росія винна у загибелі мирних жителів у Сирії. Про це вона повідомила на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН.

Відзначимо, скликати екстренне засідання запропонували дев'ять країн-членів Радбезу після повідомлення про хіматаку в сирійському місті Дума. Хейлі під час засідання заявила, що на руках Росії «кров сирійських дітей».

У свою чергу представник РФ в ООН Василь Небензя стверджує, що російські фахівці не виявили слідів хіматакі у Думі.

— Туди були направлені російські фахівці з радіологічного, хімічного і біологічного захисту для збору даних. Вони взяли проби ґрунту, які показали відсутність нервово-паралітичної та хлоровмісної речовин. Жоден місцевий житель не підтвердив факт хімічної атаки, — сказав він.

Він заявив, що подія в Думі була постановою і військова відповідь США може мати «тяжкі наслідки».

QHA повідомляло, що в адміністрації президента США Дональда Трампа обговорять введення нових санкцій проти Росії за хімічну атаку в Сирії.

США також розглядають варіант міжнародної військової відповіді на хімічні атаки у місті Дума (Сирія). Так, удари можуть нанести по авіабазі сирійських військово-повітряних сил в Дуймарі та аеродрому Хмеймім.

Нагадаємо, щонайменше 150 людей загинули у місті Дума в сирійській провінції Східна Гута через отруєння токсичним газом. У результаті хімічної атаки постраждало понад 1000 осіб. Причиною отруєння називають газ зарин, який був у бочковій бомбі, скинутої з гелікоптера.

QHA