КИЇВ (QHA) -

Спеціального доповідача ООН з протидії тортурам Нільса Мельцера не пустили до в'язниць в окупованому Криму для моніторингу ситуації. Про це Мельцер повідомив під час брифінгу.

— Я звернувся до де-факто влади, яка зараз контролює Крим, щодо доступу. Російська влада не готова була надавати доступ у рамках мого візиту в Україну. Я не зміг потрапити до Криму, тому я не контактував особисто з де-факто владою в Криму, включно з російським омбудсменом, саме через відмову, — зазначив він.

За словами Мельцера, він зустрівся з жертвами тортур і жорстокого поводження з боку російських силовиків, які залишили анексований півострів.

— Згідно з отриманою інформацією, кримські татари піддавалися особливому переслідуванню, особливо ті, хто бойкотував так званий референдум 2014 року. Такі дії російські силовики виправдовували боротьбою з тероризмом, — сказав він.

Доповідач ООН закликав представників «влади» анексованого Криму надати міжнародним організаціям доступ до в'язниць для моніторингу ситуації.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Павло Клімкін розповів про репресії окупантів у Криму. Він закликав членів Радбезу ООН приєднатися до заклику до Росії звільнити в'язнів Кремля. За його словами, Росія продовжує ігнорувати торішнє рішення Міжнародного суду, яке закликало дозволити діяти легально в Криму представницькому органу кримських татар — Меджлісу кримськотатарського народу, а також дозволити кримчанам здобувати освіту українською мовою.

Джерело: Укрінформ

QHA