ТАЛЛІН (QHA) -

Прем'єр-міністр Естонії Тааві Рийвас, виступаючи в естонському парламенті, сказав, що дії путінської Росії в Європі можна вже зараз розцінити як військові. Про це пише сайт Postimees.

— Росія з колишнім розмахом продовжує війну на сході та півдні від Європи і, чесно кажучи, і в самій Європі, якщо ми врахуємо всі методи війни. Наш східний сусід для просування користується як конвенціональними, так і гібридними методами, так само, як гібридний автомобіль користується при русі різними видами палива. Втручання за допомогою кіберзасобів у вибори президента, фінансування екстремістських партій Європи, перешкоджання незалежному розслідуванню авіакатастрофи, поширення пропаганди і брехні підпадають під опис другої категорії, — заявив Тааві Рийвас.

На його думку, Росія, подібно школяреві-хулігану, постійно шукає конфлікти всюди, де їх можна знайти.

— Якщо Захід є, на думку керівництва Росії, екзистенціальної загрозою, то нам не слід дивуватися, що мета виправдовує засоби. Це відображає не тільки оцінка, що міститься в новій глобальній стратегії ЄС, згідно з якою дії Росії в Україні та в регіоні Чорного моря в цілому до самих основ потрясли архітектуру безпеки Європи. Цинічний конфлікт, що триває в Україні та в Сирії, а також нещодавнє розслідування авіакатастрофи Боїнга і багато іншого — це все змушує західну громадськість відкрити очі й уважно вивчити, що відбувається, — сказав прем'єр-міністр Естонії.

ФОТО: інтернет

QHA