ТБІЛІСІ (QHA) -

Росія незаконно вторглася на територію Грузії у серпні 2008 року. Про це заявив прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе.

Він зазначив, що Росія — країна-агресор, і вона почала свою агресію проти Грузії не у 2008 році, а раніше, коли країна тільки стала незалежною. Так він відповів на слова кандидата у президенти Саломе Зурабішвілі, яка заявила, що війну в 2008 році почала Грузія і її війська бомбили мирних жителів Цхінвалі.

За словами Бахтадзе, Москва тоді також провела етнічні чистки грузинського населення у Південній Осетії та Абхазії.

— Ми отримали гуманітарну катастрофу, про яку я говорю в усіх форматах, це наша оцінка, це оцінка наших друзів.

Прем'єр-міністр підкреслив, що колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі та його уряд не враховували попередження держав-друзів про те, що РФ готувалася до війни, тому не уникли ризику для країни.

— Москва готувалася до війни, готувалася досить системно і створювала інфраструктуру, яка дозволила їм здійснити цю військову операцію в Грузії.

Так, Зурабішвілі запропонувала покласти відповідальність за війну в Грузії на Саакашвілі, однак вона також заявила, що РФ «довго і ретельно готувала провокацію, але Саакашвілі не мав права на неї піддаватися».

При цьому, Саакашвілі пояснював свої дії тим, що південно-осетинські формування з 7 серпня 2008 роки вели масований артилерійський обстріл сіл «грузинського анклаву» Південної Осетії. Він додав, що якби Грузія тоді не почала діяти, то грузинським жителям потрібно було б залишити Південну Осетію.

QHA повідомляло, що Україна, Латвія, Литва і Польща до 10-х роковин агресії РФ проти Грузії підтримали суверенітет країни.

Джерело: Радіо Свобода

QHA