ЄРЕВАН (QHA) -

 

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що подає у відставку.

Політик пішов на цей крок після того, як парламентські сили запевнили його у відсутності намірів висунути свого кандидата на крісло голови уряду. У разі, якщо ці домовленості будуть дотримані й новий прем'єр-міністр Вірменії не буде обраний парламентом двічі протягом двох тижнів, то Національні Збори розпустять і в країні проведуть дострокові вибори.

Якщо у парламенті все ж почнеться спроба обрання нового прем'єр-міністра, то Пашинян обіцяє владі масові протести.

Як відомо, після перемоги революційних сил у Вірменії навесні цього року, до влади прийшов новий уряд, однак склад не змінився. Більшість належала старій правлячій «Республіканській партії».

Незважаючи на те, що позачергові вибори після революції були неминучі, «Республіканська партія» та її союзники намагалися всіляко перешкодити цьому. Спочатку взагалі заперечували таку ідею, пізніше погодилися на проведення виборів, але наполягали, що провести їх необхідно у травні наступного року. Для команди Пашиняна така дата була неприйнятною.

 

Увечері 2 жовтня у Єревані відбувся багатотисячний мітинг, де прихильники Пашиняна вимагали від парламенту погодитися на проведення позачергових виборів. Після перемовин у парламенті, Пашиняну вдалося переконати лідерів фракцій погодитися на позачергові парламентські вибори.

Прем'єр заявив спікеру і керівникам фракцій, що єдиний варіант розв'язання політичної кризи — його відставка, при збереженні статусу виконуючого обов'язки прем'єра, за умови, що парламент не обирає нового голову уряду.

Відзначимо, Ніколу Пашиняна обрали прем'єр-міністром Вірменії 8 травня поточного року. Кандидатуру Пашиняна підтримало 59 депутатів, 42 проголосували "проти". Незабаром Пашинян заявив про плани щодо викорінення корупції по всій країні та призначив нових керівників поліції і Служби національної безпеки.

QHA