КИЇВ (QHA) -

Глава держави Петро Порошенко доручив дипломатам використовувати всі можливості для звільнення українського журналіста Романа Сущенка та інших ув'язнених, які перебувають у в'язницях РФ.

Президент України Петро Порошенко заявив про це журналістам сьогодні в Києві, повідомляє «Українська правда».

— Я дав відповідні доручення для того, щоб всі українські дипломатичні можливості були використані для того, щоб ми витягли і Панова, і Сущенка, і інших українських заручників-мучеників, які знаходяться в РФ, — сказав глава держави.

Україну підтримала низка міжнародних інституцій, такі як: Репортери без кордонів і уповноважена ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович, заявивши, щоб РФ негайно звільнила Сущенка.

Також адвокат Романа Сущенка Марк Фейгін сказав, що вже другу добу сидить у СІЗО і ніяк не може потрапити до підзахисного.

— Сиджу в тюрмі, чекаю черги на вхід. А до закриття СІЗО вже менше двох годин. Якщо мене другий день не пропустять до Романа Сущенка, вимагатимемо перенесення дачі показань. Не буде ніякого допиту без проведення приватної розмови підзахисного з адвокатом. Я другу добу просиджую в черзі з 8 ранку і до закриття. Те, що відбувається в цьому СІЗО — небачена ганьба. Тобто тепер уже бачена. І не мною одним. Поруч сидить адвокат Микити Білих, — сказав Фейгін.

Крім цього, адвокат нагадав, що 7 жовтня будуть проводитися процесуальні дії за участю Романа Сущенка, у зв'язку з чим адвокат запрошується до СУ ФСБ на 14:30. Фейгіна попередили, що в разі його неявки до Романа Сущенка, тому буде наданий «адвокат за призначенням».

Нагадаємо, кореспондента Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка неправомірно затримали 30 вересня в Москві, куди він приїхав у приватних справах. Дружина журналіста дізналася про його затримання лише ввечері 2 жовтня, коли російські ЗМІ написали, що Романа Сущенка утримують у московському «Лефортово» за звинуваченням у шпигунстві. У ФСБ заявляють, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України.

У той же час Україна вимагає звільнити незаконно затриманого в РФ українського журналіста і закликає міжнародну спільноту відреагувати на неправомірні дії з боку РФ, зокрема ОБСЄ, ЄС та інші організації.

ФОТО: інтернет

QHA