СКОП'Є (QHA) -

Президент Македонії Георге Іванов не підписуватиме договір з Грецією про перейменування країни на «Республіку Північна Македонія».

Як заявили в адміністрації македонського президента, у своєму рішенні глава держави посилається на Конституцію.

— Як президент, він має виконувати свої зобов'язання у рамках Конституції, законів та інтересів Македонії, — повідомили в адміністрації глави держави.

Відзначимо, що парламент Македонії 20 червня ратифікував договір з Грецією про зміну назви країни на «Республіку Північна Македонія», підписаний 17 червня. За угоду з Афінами проголосували всі присутні на засіданні 69 з 120 депутатів македонського парламенту.

У засіданні парламенту не брали участь депутати від опозиційних партій.

Нагадаємо, церемонія підписання договору про перейменування Македонії відбулася за участю міністрів закордонних справ двох балканських країн у грецькому регіоні Преспес. У ній також взяли участь прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас і прем'єр Македонії Зоран Заєв. На церемонії підписання договору також були присутні посередник ООН Метью Німец і європейські чиновники.

Зазначимо, влада Греції і Македонії домовилися про перейменування Республіки Македонія. Про це повідомив прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас після телефонних перемовин з прем'єр-міністром Македонії Зораном Заєвим.

Довідка. Суперечка між Грецією і Македонією розпочалася у 1991 році. Македонія проголосила незалежність і взяла собі назву Республіка Македонія. У свою чергу, Греція заявила, що ця назва є узурпацією імені її провінції — Македонія. До цього часу Македонія не могла претендувати на вступ до Євросоюзу, оскільки Греція блокувала усі перемовини на цю тему.

QHA