КИЇВ (QHA) -

Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Павло Клімкін під час зустрічі з делегацією Парламентської Асамблеї ОБСЄ на чолі з Георгієм Церетелі подякував йому за підтримку територіальної цілісності України «в умовах триваючої збройної агресії РФ на Донбасі та незаконної окупації АР Крим і Севастополя». Про це повідомили у прес-службі МЗС.

— Георгій Церетелі підтвердив підтримку з боку ПА ОБСЄ територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах і запевнив у подальшому щодо сприяння та підтримки ініціатив української сторони у рамках Асамблеї, — йдеться у повідомленні.

Клімкін закликав ПА ОБСЄ продовжити тиск на Росію, щоб змусити Кремль відмовитися від агресії проти України.

— Міністр підкреслив, що відновлення миру на українській землі залежить від готовності російської сторони припинити агресію проти України. Він закликав ПА ОБСЄ використовувати наявні засоби та інструменти, щоб змусити Кремль дотримуватися принципів Гельсінського Заключного акту і відмовитися від агресивної та загарбницької політики щодо України, — повідомляє прес-служба МЗС.

Церетелі у свою чергу наголосив на важливості розміщення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Нагадаємо, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко закликала парламент затвердити звернення до ОБСЄ у зв'язку із незаконним проведенням виборів президента РФ в окупованому Криму. Геращенко підкреслила, що спостерігачі Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ вдруге не вказали у своєму звіті проведення незаконних виборів президента РФ в окупованому Криму.

QHA