КИЇВ (QHA) -

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Мікеле Ніколетті закликав Україну негайно розслідувати вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

— Рішуче засуджую вчорашнє вбивство журналіста Аркадія Бабченка у Києві. Напад на журналістів є серйозним порушенням свободи ЗМІ, захищеної Європейським судом з прав людини. Влада має невідкладно розслідувати це вбивство і вжити заходів для гарантування безпеки журналістів, — йдеться у повідомленні.

QHA повідомляло, що у Києві застрелили російського журналіста Аркадія Бабченка.

В ОБСЄ відреагували на вбивство журналіста у Києві і закликали українських правоохоронців негайно розслідувати цю подію.

У свою чергу Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу за фактом вбивства Аркадія Бабченка. У РФ додали, що не залишать без уваги вбивства громадян Росії в Україні.

Пізніше у Києві поблизу будівлі посольства РФ відбувся пікет у зв'язку із вбивством журналіста. На стіни будівлі наклеїли фотографії Аркадія Бабченка.

Литва і Швеція закликали покарати вбивць Бабченка.

Вбивство також прокоментував глава МЗС Великобританії Боріс Джонсон. Він зазначив, що шокований подією і закликав притягнути до відповідальності винних у вбивстві журналіста.

Нагадаємо, Бабченко був російським письменником і журналістом, військовим кореспондентом. У грудні 2016 року, коментуючи катастрофу російського військового літака ТУ-154, він заявив, що артисти ансамблю імені Александрова, які летіли в Сирію, не гідні жалю. Після цих слів на журналіста посипалися погрози.

21 лютого 2017 року Бабченко повідомив про те, що у зв'язку із погрозами, які неодноразово надходили на його адресу і на адресу його родини, він вирішив тимчасово залишити Росію і переїхав до Праги. З серпня 2017 року Бабченко жив у Києві, а в жовтні минулого року став ведучим програми «Prime: Бабченко» кримськотатарського телеканалу ATR.

QHA