КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» стосовно ряду юридичних осіб з РФ, запропонований у Раді національної безпеки і оборони 15 березня. Інформація про це була опублікована на офіційному сайті президента України.

Зазначено, що рішення РНБО було прийняте згідно зі статтею 5 Закону України «Про санкції» і з урахуванням позиції Національного банку України.

Санкції терміном на один рік будуть застосовані до публічних акціонерних товариств «Сбербанк», ВАТ «ВіЕс Банк», ВАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ВАТ «ВТБ БАНК», ВАТ «БМ БАНК» в плані запобігання виведенню капіталів за межі України зазначеними юридичними особами на користь пов'язаних з ними осіб.

Далі Кабінет Міністрів спільно з Національним банком України повинні забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності дії санкцій у банках, зазначених у рішенні РНБО, і вжити заходів щодо заборони розміщення коштів держпідприємств, установ та організацій у статутних капіталах яких є корпоративні права держави.

Міністерство закордонних справ України зобов'язане проінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про введення санкцій і поставити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів для цих юридичних осіб.

Нагадаємо, раніше глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Національний банк України повинен негайно відреагувати на визнання документів проросійських терористичних формувань на Донбасі Сбербанком Росії. Він зазначив, що за обслуговування клієнтів з документами так званих «ДНР» і «ЛНР» для компанії, що працює в Україні, санкції мають бути введені негайно. 10 березня санкції стосовно Сбербанку були схвалені в уряді.

ФОТО: інтернет

QHA