КИЇВ (QHA) -

Президент Петро Порошенко закликав депутатів підтримати зміни до Закону про заочне правосуддя для можливості передачі до суду звинувачення проти збіглого екс-президента Віктора Януковича. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво президента України.

— Єдина і загальна наша позиція звернення до депутатів. Ми не можемо чекати місяцями, оскільки 15 квітня закінчується дія закону, і вони знову вислизнуть від відповідальності. Це наше тверда і наполегливе прохання: на цьому тижні проголосувати закон, який дозволяє передати справу Януковича до суду, заявив президент.

У свою чергу Генеральний прокурор Юрій Луценко пообіцяв, що після того, як цей законопроект буде прийнятий, звинувачення Януковича у державній зраді буде передано до суду протягом десяти днів.

— Упевнений, що ми можемо цього року передати звинувачення у державній зраді Януковича і загрозу територіальній цілісності, що підтверджується написанням ним листа на адресу Путіна і Держдуми Росії, що сприяло окупації Криму та подальшим діям, повідомив Генпрокурор.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, представники ЗМІ отримали доступ до документів, що підтверджують вчинення державної зради екс-президентом України Віктором Януковичем. Йдеться про лист, в якому Янукович закликав президента Російської Федерації Володимира Путіна ввести війська в Україну.

Раніше, під час допиту по відеозв'язку збіглого екс-президента України Віктора Януковича Святошинським судом Києва 28 листопада Генеральний прокурор Юрій Луценко виніс йому підозру «в умисних діях, що призвели до зміни державних кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України, та ведення агресивної війни проти України ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України».

QHA