КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко закликав створити міжнародну комісію у зв'язку з екологічною катастрофою в анексованому Криму.

Про це голова держави заявив під час засідання Ради Національної Безпеки і Оборони (РНБО), яке відбулося сьогодні, 6 вересня.

— Необхідно створити міжнародну комісію і зупинити екологічну катастрофу, яка безпосередньо впливає на Україну і відбувається на окупованій території, знайти її причини. Тим більше, що за версією надійних джерел, якими я володію, — це наслідки відповідних тренувань російських військових, які призвели до руйнування екологічно захисних механізмів.

Раніше на засіданні РНБО президент запросив дітей з Армянська окупованого Криму оздоровитися у Херсонській області. Голова держави доручив уряду і прикордонникам забезпечити приїзд кримських дітей.

Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради Андрій Парубій закликав міжнародні організації направити в окупований Крим незалежну моніторингову комісію, яка б надала оцінку хімічних викидів. Він зазначив, що якщо комісію не допустять на анексований півострів, цю екологічну катастрофу необхідно визнати ще одним фактом хімічної атаки з боку окупаційної влади.

Джерело: УНІАН

QHA