КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко нагородив державними орденами і медалями 75 українських військовослужбовців за особисту мужність, виявлену під час захисту суверенітету і територіальної цілісності України. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави.

Зазначається, що серед нагороджених — 25 захисників Батьківщини відзначені посмертно, і 49 військовослужбовців, які отримали поранення під час виконання військового обов'язку. Більшість із зазначених бійців отримали поранення під час боїв в районі Авдіївки, на Світлодарській дузі та на Маріупольському напрямку.

Орденом Богдана Хмельницького III ступеня було відзначено 5 захисників. Зокрема посмертно — старшого лейтенанта Василя Барановського і молодшого лейтенанта Максима Гринчишина. Орденом нагороджено також молодшого лейтенанта Костянтина Ільченка, підполковника Сергія Марценюка та лейтенанта Миколу Талду, які отримали поранення.

Максим Гринчишин з вересня 2014 року з перервами героїчно виконував бойові завдання в зоні проведення АТО. 19 лютого цього року під час обстрілу незаконними збройними формуваннями в районі Авдіївки отримав поранення, несумісні з життям.

Указом також нагороджені орденом «За мужність» III ступеня 36 військовослужбовців, з них 23 — посмертно.

Ще 34 захисники відзначені медалями «За військову службу Україні» та «Захиснику Вітчизни».

ФОТО: інтернет

QHA