ЛУГАНСЬК (QHA) -

Президент Петро Порошенко зустрівся на Луганщині з військовослужбовцями однієї з танкових частин, яка, згідно з Мінським домовленостями, відведена від лінії зіткнення. Про це повідомляє офіційний сайт президента України.

Головнокомандувач на зустрічі розповів, що тільки протягом цього року від обстрілів ворога 69 військовослужбовців Збройних сил загинули і понад 420 були поранені. Всього ж за час проведення антитерористичної операції Україна втратила 2652 воїна з усіх силових відомств.

Глава держави підкреслив, що відроджені танкові частини Збройних сил України є сьогодні головною ударною силою сухопутних військ.

Петро Порошенко зазначив, що сьогодні, згідно Мінським домовленостями, великокаліберна артилерія, танки і важке озброєння відведені з передових позицій.

У той же час всі танкові частини і підрозділи знаходяться в повній бойовій готовності та при необхідності у найкоротші терміни повернуться на позиції для захисту оборонних рубежів країни.

— Спостерігаючи за вашими маневрами, ще раз переконався, що ви, бійці-танкісти, не втрачаєте часу. Наші воїни вчаться займати позиції, відображати нищівним вогнем атаки ворога, надійно прикривати і підтримувати піхоту і один одного, — зазначив Петро Порошенко.

Президент нагадав, що доручив міністру оборони і начальника Генерального штабу подбати про грошове забезпечення військовослужбовців: вже з 1 квітня ті з них, хто перебуває на передовій, отримуватимуть доплату до грошового забезпечення в розмірі 7,5 тис. грн, а доплата захисникам на другий лінії оборони складе до 3,5 тис. грн. Крім того, доручено забезпечити поліпшення утримання військовослужбовців у місцях постійної дислокації.

Глава держави висловив переконання, що спільними зусиллями військових та дипломатів до країни буде повернутий мир, а також український суверенітет на окуповані території.

Особовим складом танкової бригади президенту було продемонстровано проведення тактичних занять з вогневої підготовки та відпрацювання нормативів. Верховний головнокомандувач також прийняв доповідь про оперативну обстановку в районі АТО.

ФОТО: Сайт президента України

QHA