КИЇВ (QHA) -

Президенту України потрібно надати право призначати тимчасового керівника щодо Криму. Як передає кореспондент QHA, про це сьогодні, 24 травня, заявив перший заступник представника президента в Криму Ізет Гданов.

За його словами, можна зробити це за аналогією з призначенням керівників військово-цивільних адміністрацій у зоні російсько-українського конфлікту на Донбасі.

— Необхідно ухвалити законопроект, який дозволить президенту України призначити тимчасового керівника щодо Криму, можливо, за принципом військово-цивільних адміністрацій на Донбасі. Який буде нести персональну відповідальність із наданням повноважень щодо координації усіх структур в Криму, налагодженню їхньої взаємодії і ухваленню політичних рішень, — сказав він.

Гданов також зазначив, що зараз координацію рішень питань щодо Криму Представництво президента взяло на себе, проте йому доводиться стикатися з деструктивною позицією окремих відомств, що гальмує вирішення кримських питань.

— Поки ми, як Представництво президента, на себе беремо цю координацію, значна кількість структур з розумінням ставиться до цього, вони зацікавлені вирішувати проблематику Криму. Але є структури, які говорять "а покажіть, де це написано" і така позиція зупиняє процес, — зазначив він.

Раніше координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук заявив, що окупований Крим усе більше втягується в обслуговування російських військових авантюр не тільки на Донбасі, але й в Сирії.

QHA