КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров опублікував звернення до учасників жалобного мітингу в пам'ять про жертв геноциду кримськотатарського народу, який відбудеться сьогодні о 14:00 на площі Анадолу в Анкарі.

У своєму зверненні Чубаров зазначив, що кримські татари ніколи не забудуть жертв депортації 1944 року.

Разом з тим, народний депутат зазначив, що і сьогодні становище кримських татар продовжує залишатися важким.

— Росія знову окупувала нашу Батьківщину. РФ порушила Будапештський меморандум, згідно з яким визнавала територіальну цілісність України. Однак ми знаємо, що протягом історії Росія ніколи не дотримувалася своїх обіцянок. У 2014 році вона окупувала український Крим. Росія принесла нашому народу багато страждань. І депортація 18 травня 1944 року — найстрашніше, що випало на нашу долю. У зв'язку із тим, що наш народ виступив і виступає проти анексії Криму, репресії проти кримських татар окупаційною владою тривають і сьогодні. 20 – 25 тисяч кримських татар змушені були залишити Крим, окупанти заборонили діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, заборонені телебачення, радіо, новинні агентства. Серед противників анексії є ті, кого окупанти вбили. Чимало тих, кого окупанти викрали, а 67 наших співвітчизників кинуті в російські в'язниці. Щотижня в будинках кримських татар проводять обшуки, — сказав Чубаров.

Нардеп зазначив, що міжнародне співтовариство — ООН, Європарламент, багато країн засудили анексію і ввели економічні санкції проти РФ. Чубаров подякував владі Туреччини за невизнання анексії українського півострова.

Глава Меджлісу зазначив, що ось уже 4 роки кримські татари, які проживають в Туреччині, проводять жалобні мітинги в Анкарі.

Нардеп звернувся до міжнародних організацій із закликом покласти край окупації Криму і Донбасу, закликав посилити санкції проти РФ і не допустити повторення подій 18 травня 1944 року.

— Ми ніколи не забудемо жертв депортації. Усі, хто причетний до тих трагічних подій, мають постати перед судом. Хай живе Туреччина, хай живе Україна, хай живе Крим, хай живе кримськотатарський народ, — сказав Чубаров.

QHA повідомляло, що сьогодні у столиці Туреччини Анкарі відбудеться скорботний мітинг в пам'ять про жертв геноциду кримськотатарського народу.

Як зазначив генеральний секретар Всесвітнього конгресу кримських татар Намик Кемаль Баяр, міська влада Анкари дала свою згоду на проведення мітингу.

Тим часом, міністерство закордонних справ Росії закликало своїх громадян не брати участі в траурному мітингу в пам'ять про жертв депортації кримськотатарського народу, який запланований на сьогодні, 13 травня, в Анкарі.

QHA