КИЇВ (QHA) -

Під час зустрічі членів Меджлісу кримськотатарського народу з послами іноземних держав і представниками міжнародних організацій обговорювалося декілька питань, розповів глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Про це передає кореспондент QHA.

Перше питання пов'язане з об'єднанням зусиль щодо захисту громадян України, які проживають на території тимчасово окупованого Криму.

— Ми говорили про ініціативу України зі створення неформального об'єднання "Друзі деокупацію Криму". Так, з такою ініціативою президент України виступив на засіданні Генеральної асамблеї ООН у грудні 2017 року. На сьогоднішній зустрічі виступили посли Туреччини, США, Швеції, Австралії, Чехії, Японії, а також глава моніторингової місії ООН. Позиція наших партнерів з підтримки України, Криму і кримськотатарського народу не змінюється. Більш того, ми бачимо, що тиск на Росію дає свої результати. Ми відзначили, що хочемо поглиблення санкцій. Зокрема, мова йшла про відключення Росії від платіжної системи SWIFT, про ембарго на російські енергоносії, нафту, — сказав Чубаров.

Друге питання, яке обговорювалося на зустрічі — внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України "Автономна Республіка Крим".

— У 2014 році ми, кримські татари, не мали ніякого правового інструменту, щоб захистити себе, свою землю і свою державу — Україну. Оскільки протягом 23 років незалежної України, до моменту російської окупації, існувала автономія російського більшості, і вони зробили так, що ми, кримські татари, народ своєї землі, виявилися в окупації. Переформатування Кримської автономії у національну територіальну автономію кримських татар — це спосіб забезпечити рівні права всіх, хто проживає в Криму, включаючи кримських татар, — зазначив глава Меджлісу.

За його словами, текст змін до Конституції може бути внесений до Верховної Ради до кінця поточної сесії.

Нагадаємо, раніше заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що кримські татари в анексованому Криму не братимуть участі у виборах президента РФ і готують низку акцій.

QHA