КИЇВ (QHA) -

Брифінг, присвячений проблемі гепатиту С, відбувся в прес-центрі Президент Готелю. Лікар Франциско Аверхофф із Центру контролю і профілактики захворювань Департаменту охорони здоров’я США підтвердив необхідність створення дорожньої карти України для лікування не лише гепатиту, але й ВІЛ.

- Це тиха хвороба, але більше одного мільйона людей щорічно від неї вмирає. За останні роки відбулися значні зміни в лікуванні гепатиту С, з’явились противірусні препарати прямої дії , здатні змінити кількість захворюваності, - зазначає лікар.

В Україні за неофіційними даними від 3 до 10 % дорослого населення хворіє гепатитом, а закупки препаратів проводяться на дуже низькому рівні. Наша країна за рік завозить таку ж кількість медикаментів, скільки Грузія за місяць, стверджує співробітник «Інституту епідеміології та інфекційних захворювань» ім. Л. В. Громашевського.

Ускладнення викликані гепатитом С - рак і цироз печінки – вийде уникнути, тільки при своєчасній діагностиці. Винайдений противірусний препарат прямої дії «Софосбувір», зможе полегшити життя пересічному українцю. Переваги лікування таким препаратом у тому, що він ефективніший і дешевший.

QHA