СІМФЕРОПОЛЬ (QHA) -

Далеко не всі українські патріоти в Криму розділяють ідею економічної блокади Криму з боку України. Так, на думку активіста, одного з фундаторів Українського культурного центру в Криму, Леоніда Кузьміна, що блокувати Крим не можна, адже проблему з півостровом можливо вирішити тільки через діалог.

- На жаль, проблема Криму залишається проблемою Криму, і ні в кого не виникає бажання вирішувати цю проблему і, на жаль, в найближчому майбутньому не з’явиться - відмітив Кузьмін.

На його думку, заблокувавши Крим, Україна не знайде великої симпатії, а навпаки, ще більше налаштує людей проти себе.

- Єдиний спосіб – це діалог на будь-якому рівні! І в першу чергу з громадянським суспільством! Необхідно відновити: культурний зв'язок, освітній і оформлювати документи. Необхідно поновити діалог з усіма представниками етнічних груп, які проживають в Криму, не можна виділяти один народ! Необхідно надавати допомогу громадським активістам, українським організаціям, волонтерам. Необхідно відійти від військової риторики в адрес Криму! Тільки завдяки діалогу можливо вирішити проблему з Кримом! !! – відмітив активіст. – Як можна говорити про захист прав громадян України на території Криму, якщо Україна сама відгороджується від Криму і громадян, які знаходяться в Криму?

Активісти також акцентують увагу на тому, що наслідки блокади для кримчан можуть бути аж ніяк не позитивні.

-Кримчани, поміркуйте, скільки буде коштувати приблизно через неділю продукти, медикаменти, одяг, - відмітив Кузьмін.

Нагадаємо, ініціативна група кримських татар і патріотів України об’явили про підготовку до мирного блокування адміністративного кордону з Кримом – в зв’язку з нескінченими репресіями проти кримськотатарського народу і жителів Криму іншої національності.

Кримський уряд заявив, що Крим підготовлений до можливої транспортної і продуктової блокади з боку України.

QHA