ХЕРСОН (QHA) -

Для протидії злочинності в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь правоохоронні органи мають переходити на новий етап роботи, заявив заступник прокурора АР Крим Ігор Поночовний.

Про це він повідомив під час засідання координаційної наради правоохоронних органів Криму, де обговорювався стан злочинності й розкриття злочинів, скоєних на тимчасово окупованій території півострова за шість місяців 2018 року.

Під переходом на новий етап роботи мається на увазі, у першу чергу, організована робота оперативних підрозділів з виявлення кримінальних правопорушень.

— Не потрібно чекати, коли у засобах масової інформації з'явиться та чи інша інформація про чергове судно, яке зайшло до закритого порту в Криму, щоб покласти це в основу свого рапорту про виявлений злочин. Потрібно самостійно виявляти такі факти і бути готовими до вжиття миттєвих заходів щодо правопорушників, тобто, завжди бути на крок попереду, — сказав він.

Ігор Поночовний зазначив, що до прокуратури Автономної Республіки Крим надходять повідомлення про скоєні злочини на тимчасово окупованій території від центрального апарату Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України і правозахисних організацій.

Він наголосив на необхідності узгодження дій і налагодження обміну інформацією між ГУ Нацполіції в АРК і м. Севастополі і ГУ СБУ в АРК (з постійним місцем дислокації у м. Херсон) з виявлення і розслідування злочинів, скоєних представниками незаконних збройних формувань, таких як «самооборона Криму», «Козаки», «Нічні вовки», «Народна дружина», «Рубіж» та інші.

Раніше QHA повідомляло, що прокуратура Автономної Республіки Крим пропонує притягувати до відповідальності іноземців, які беруть участь у заходах в окупованому Криму.

QHA