КИЇВ (QHA) -

Розслідування воєнних злочинів, які вчиняються на тимчасово окупованій території півострова Крим, є пріоритетом для прокуратури, заявив під час наради за підсумками роботи відомства за 1-е півріччя прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

— Статус окупованої території тягне за собою те, що все, що там відбувається, має регулюватися певними міжнародно-правовими актами. І порушення цих актів, а саме Женевської конвенції 1949 року і Гаазького положення 1907 року, підпадають під кваліфікацію статті 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни), у зв'язку з чим нами за заявою народного депутата України Мустафи Джемілєва було зареєстровано відповідне кримінальне провадження, — зазначив Гюндуз Мамедов.

Це виробництво охоплює розслідування фактів порушень прав і свобод людини (вбивства, викрадення, тортури, незаконні обшуки), незаконної «націоналізації і розкрадання майна, примусового призову до військових формувань країни-окупанта, зміни громадянства і низку інших злочинів.

— Ці злочини є військовими злочинами, тобто такими, які розглядає Міжнародний кримінальний суд (МУС). У тих випадках, коли наші національні механізми не дають можливості притягнути винних до відповідальності, ми направляємо зібрані докази до МКС, — сказав прокурор автономії.

При цьому, за словами Гюндуза Мамедова, прокуратура АРК співпрацює з громадськими організаціями:

— Для того, щоб не дублювати роботу, нещодавно ми підписали Меморандум про співпрацю між прокуратурою АРК і Ugspl (Українська Гельсінська спілка з прав людини. — Ред.), у тому числі, про спільне формування доказової бази для МКС, — зазначив він.

Як повідомляло QHA, прокуратура АРК закликає свідків інформувати про порушення прав засуджених та ув'язнених осіб у Криму в зв'язку з розслідуванням порушення Росією норм міжнародного гуманітарного права на території анексованого півострова.

ФОТО: інтернет

QHA