КИЇВ (QHA) -

 

Прокуратура Автономної Республіки Крим підготувала підозри у військових злочинах проти депутата Держдуми Росії, «екс-прокурора» окупованого Криму Наталі Поклонської.

Про це на круглому столі 10 жовтня заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

— Вранці складено і підписано повідомлення про підозру за те, що, перебуваючи на посаді так званого прокурора Республіки Крим, вона порушила закони і звичаї війни, які передбачені міжнародними договорами, згода на виконання яких свого часу дала Верховна Рада України. Йдеться не тільки про статті щодо державної зради, але й про ст. 438 ч. 1 (порушення законів і звичаїв війни). Це військові злочини, — повідомив Луценко.

Так, Поклонську підозрюють в особистій участі у забороні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території анексованого півострова; затвердження вироку заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу і ще п'ятьом кримським татарам нібито за організацію масових заворушень.

— Ще один епізод щодо участі Поклонської у переслідуванні українського героя Олега Сенцова зараз допрацьовується і найближчим часом буде пред'явлений громадянці Поклонській, — додав Луценко.

 

Нагадаємо, 26 квітня 2016 року кримський «суд» оголосив вирок у «справі Меджлісу кримськотатарського народу», яким визнав організацію екстремістською і заборонив діяльність на території Росії, у тому числі — в анексованому Криму. Тоді «прокурор» Криму Наталія Поклонська в обвинувальній промові заявила про співпрацю членів Меджлісу з Заходом і про зв'язки представницького органу кримськотатарського народу нібито з «терористичними організаціями».

«Екс-прокурор» Криму затвердила обвинувальний висновок у «справі» проти Ахтема Чийгоза та ще п'ятьох осіб: Ескендера Кантемірова, Ескендера Емірвалієва, Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова і Арсена Юнусова. Чийгоза звинуватили у нібито організації масових заворушень 26 лютого 2014 року, до початку окупації Криму. Поклонська зазначила, що Чийгозу загрожувало до 15 років позбавлення волі. Вона особисто очолювала групу державних обвинувачів у цій «кримінальній справі».

Наталя Поклонська також брала участь в засіданні «суду» у 2014 році, на якому українському режисеру Олегу Сенцову обирали запобіжний захід.

Як відомо, наприкінці серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі. Його затримали в Криму за активну патріотичну позицію і звинуватили у тероризмі.

QHA