КИЇВ (QHA) -

Прокуратура АРК перевіряє європейські компанії на можливу причетність до будівництва Керченського мосту. Про це повідомили у прес-службі прокуратури.

— Перевіряється низка європейських компаній на предмет постачання ними обладнання для незаконного будівництва мосту на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим.

У відомстві зазначили, що окупанти зводять міст з грубими порушеннями правил екологічної безпеки.

— Будівництво транспортного переходу здійснюється з грубим порушенням правил екологічної безпеки, шкодить екосистемі Азовського моря, призвело до екологічного забруднення значної території України, завдало непоправної екологічної шкоди півострову Тузла (Україна), що полягає у його знищенні як унікального природного об'єкту та інші важкі наслідки природі навколишнього середовища.

У прес-службі підкреслили, що збитки, які окупанти завдали довкіллю Чорного і Азовського морів під час будівництва Керченського мосту, складають близько 10 мільярдів гривень.

Нагадаємо, глава Мінінфраструктури Володимир Омелян заявив, що відомство відстежує компанії, причетні до будівництва Керченського мосту в окупованому Криму, і вносить їх до списку санкцій.

QHA повідомляло, що Керченський міст окупанти відкриють сьогодні, 15 травня за участю президента Росії Володимира Путіна.

Відзначимо, на Керченському мосту, який окупанти мали відкрити 9 травня, тільки 2 травня будівельники почали бетонувати опори залізничної частини конструкції, які знаходяться у морі.

QHA