КИЇВ (QHA) -

 

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальну справу за статтею "теракт" у зв'язку із нападом у керченському коледжі.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зокрема, порушено кримінальне провадження за статтею терористичний акт, що спричинив загибель людей — ч. 3 ст. 258 КК України. Санкцією вказаної статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років, або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.

Тим часом, російські слідчі органи раніше порушили справу за аналогічною статтею, однак пізніше її було перекваліфіковано на статтю "вбивство".

— Виходячи з картини злочину, слідство попередньо вважає, що ця молода людина розстріляла людей, які перебували у коледжі, а потім наклала на себе руки. У зв'язку з цим, кримінальну справу, порушену за ст. 205 КК РФ («Терористичний акт»), перекваліфіковано на ч. 2 ст. 105 КК РФ ("Вбивство двох і більше осіб загальнонебезпечним способом»), — заявила представник Слідчого Комітету Росії Світлана Петренко.

Нагадаємо, російські ЗМІ намагалися знайти "татарський слід" у керченській трагедії. Видання Lenta.ru повідомило, посилаючись на власні джерела, що підозрюваному на вигляд 23 роки, і він нібито схожий на татарина. Незабаром Слідчий комітет Росії оприлюднив ім'я стрілка, яким виявився Владислав Росляков.

 

Меджліс кримськотатарського народу засудив поширену російськими ЗМІ дезінформацію про те, що підозрюваний у масовому вбивстві студентів у Керченському політехнічному коледжі нібито "схожий на татарина".

Голова меджлісу Рефат Чубаров висловив співчуття рідним і близьким загиблих і постраждалих у результаті цієї трагедії.

QHA підготувало підсумковий матеріал про події у керченському коледжі.

 

Джерело: ТАСС

QHA