КИЇВ (QHA) -

Прокуратура АРК повідомила про підозру у викраденні людей двом членам незаконного збройного об'єднання «Самооборона Криму». Про це повідомили у прес-службі прокуратури АРК.

— Прокуратурою Автономної Республіки Крим та Головним управлінням Національної поліції в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі у рамках кримінального провадження за фактами незаконного позбавлення волі українських активістів повідомляється про підозру за ч. 2 ст. 146 КК України ще двом учасникам «Самооборони Криму», — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що під час проведення слідчих заходів один з потерпілих упізнав людей, причетних до його викрадення і проведення допитів з погрозами.

— Під час провадження досудового розслідування встановлено, що протягом березня 2014 року члени незаконно створеного збройного формування «Самооборона Криму» без законних повноважень у м. Сімферополі затримували громадян України, після чого тривалий час незаконно утримували їх у невідомому місці. Постраждалі постійно перебували з мішками на головах і піддавалися моральним і фізичним стражданням, — повідомили у прес-службі.

Наразі прокуратура АРК вживає заходів щодо отримання дозволу на затримання підозрюваних.

Прокурор АРК Гюндуз Мамедов підкреслив, що на сьогодні більш ніж 40 членам «Самооборони Криму» повідомлено про підозру.

— Ці підозри грунтуються на безперечних доказах. Деякі з підозрюваних вже знаходяться у державному розшуку, проте в окремих випадках ми будемо наполягати на оголошенні їх до міжнародного розшуку, — сказав він.

QHA повідомляло, що прокуратура АРК і слідче відділення Головного управління Нацполіції в АРК і місті Севастополі завершили досудове розслідування у справі одного з членів незаконно створеного збройного формування «Самооборона Криму», якого звинувачують у державній зраді, і направили в Апеляційний суд Києва. Підозрюваного затримали у грудні 2017 року в Дніпропетровській області.

QHA