КИЇВ (QHA) -

 

Прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК) направила до Апеляційного суду Києва обвинувальний акт стосовно командира роти незаконного збройного формування «Самооборона Криму».

Про це повідомили у прес-службі прокуратури АРК.

— Прокуратура Автономної Республіки Крим направила обвинувальний акт стосовно вказаної особи до Апеляційного суду м. Києва для визначення підсудності в одному з районних судів м. Києва і подальшого судового розгляду.

Відносно командира "Самооборони Криму" завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні. Його звинувачують у зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України за ч. 5 ст. 260, ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України.

«Самооборонівцю» загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

— Досудовим розслідуванням встановлено, що вказаний командир роти у складі незаконного формування «Самооборона Криму» брав безпосередню і активну участь в розгоні проукраїнськи налаштованих громадян і захопленні адміністративної будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим, що спричинило тяжкі наслідки, у вигляді зміни меж території України, — йдеться у повідомленні.

Прокурор АРК Гюндуз Мамедов нагадав, що прокуратура встановила особи 900 членів так званої «Самооборони Криму» і повідомила про підозру 64 представникам незаконного збройного формування.

— Ми продовжуємо проводити слідчі дії для притягнення до відповідальності усіх членів «Самооборони Криму», а також тих, хто забезпечував їх зброєю і фінансував злочинну діяльність.

 

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що українські правоохоронці ідентифікували 900 учасників так званої «Самооборони Криму», які сприяли анексії півострова. За словами Луценка, прокуратура збирає докази участі «самооборонівців» у «захопленні підприємств, установ, організацій, напади на громадян, які підтримують проукраїнську позицію, та їхнє викрадення, а також вчинення інших кримінальних злочинів».

QHA